جام سبلان؛ تبلور شور و هیجان ورزش‌های الکترونیک

اولین دوره مسابقات ورزش‌های الکترونیک استان اردبیل، جام سبلان با حضور پرشور بیش از ۱۸۰ ورزشکار و و برگزاری ۴۸۰ مسابقه الکترونیکی در چهار رشته با مشخص شدن قهرمانان به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی کمیته ورزش‌های الکترونیک استان اردبیل و به نقل از سرویس ورزشی خبرگزاری فارس اردبیل، اولین دوره مسابقات ورزش‌های الکترونیک استان اردبیل، جام سبلان گرامیداشت هفته وحدت با حضور پرشور بیش از ۱۸۰ ورزشکار الکترونیک و برگزاری ۴۸۰ مسابقه در چهار رشته با مشخص شدن قهرمانان به کار خود پایان داد.

امروزه ورزش‌های الکترونیک به صنعت بزرگی در جهان تبدیل گشته و در سال‌های اخیر نیز حوزه قهرمانی این رشته با برگزاری مسابقات جهانی، قاره‌ای و کشوری فعال شده است؛ این حوزه پرمخاطب دیگر صرفاً به‌عنوان یک سرگرمی نیست و امروزه به‌عنوان یک رشته ورزشی در جهان شناخته می‌شود.

انجمن ورزش‌های الکترونیک ایران نیز از سال ۱۳۸۵ به‌طور رسمی کار خود را در ایران آغاز کرده است و در حال حاضر زیر نظر وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور فعالیت می‌کند؛ کمیته ورزش‌های الکترونیک استان اردبیل نیز مرداد ماه ۱۳۹۸ اعلام آغاز فعالیت نمود.

نگاه ویژه هیات ورزش‌های همگانی به رشته ورزش‌های الکترونیک/آغاز فرآیند هویت‌بخشی به مراکز ورزش‌های الکترونیک

مرتضی تاج‌مهر رئیس هیات ورزش‌های همگانی استان اردبیل اظهار کرد: هیات ورزش‌های همگانی با نگاه به ظرفیت این رشته و این حوزه از هیچ حمایتی برای توسعه ورزش‌های الکترونیک دریغ نخواهد کرد چرا که حوزه قهرمانی این رشته برای ورزش کشور بسیار مهم شده است.

وی افزود: این حوزه علاقه‌مندان بسیاری دارد و این نشان از سرعت رشد بالای این رشته در بین جوانان است و ما نیز باید از این ظرفیت برای توسعه قهرمانی و همگانی آن استفاده کنیم؛ برگزاری بسیار موفق مسابقات جام سبلان که اولین دوره رقابت‌های رسمی ورزش‌های الکترونیک استان اردبیل محسوب می‌شود به دست جوانان، نشان داد که اعتماد به جوانان نتیجه‌ای غیر از موفقیت را به همراه ندارد.

رئیس هیات ورزش‌های همگانی استان اردبیل بیان کرد: زحمت‌کشان گیم‌نت‌ها حالا دیگر مدیران باشگاه‌های ورزشی هستند و باید نگاه ورزشی به این حوزه داشته باشند، کمیته ورزش‌های الکترونیک استان اردبیل نیز در پی هویت‌بخشی به این مراکز است و تمامی این مراکز باید به‌عنوان باشگاه ورزشی ثبت شده و فعالیت کنند.

اولین دوره مسابقات جام سبلان؛ تبلور شور و هیجان ورزش‌های الکترونیک در استان اردبیل

امیررضا سعیدی مسؤول کمیته ورزش‌های الکترونیک استان اردبیل اظهار کرد: پس تحقیقات و بررسی‌های متعدد طی ۶۰ روز، در اواخر شهریور ماه سال ۹۸ برنامه ۴ ساله کمیته‌ی ورزش‌های الکترونیک استان اردبیل تدوین شد و متعاقباً با اعلام تقویم اجرایی سال ۹۸، مقرر شد تا اولین دوره مسابقات آزاد ورزش‌های الکترونیک در آبان ماه سال جاری برگزار گردد.

وی افزود: مسابقات جام سبلان به مناسبت هفته وحدت در چهار رشته FIFA20، PES2019، PES2020، TEKKEN7 به میزبانی شهرستان اردبیل و مرکز ورزش‌های الکترونیک گیم‌لند با حضور علاقه‌مندانی از شهرستان‌های اردبیل، سرعین، نیر، خلخال و مشگین‌شهر برگزار شد.

سعیدی ادامه داد: این مسابقات با هدف جریان‌سازی و شناسایی علاقه‌مندان این رشته در استان برگزار شد و حضور بیش از ۱۸۰ علاقه‌مند در این رقابت‌ها نشان‌گر این مسئله شد که حالا دیگر زمان آن است که توجه ویژه‌ای با وجود این میزان از علاقه‌مند صورت گیرد.

شروع لیگ‌های رسمی و حرفه‌ای ورزش الکترونیک در آینده نزدیک

وی با اشاره به شور و هیجان ایجاد شده در این رویداد، گفت: گیمرهای استان اردبیل سال‌ها متمادی است که بدون برگزاری مسابقات رسمی در حال فعالیت هستند و برگزاری این مسابقات، شور و هیجان و امید بسیاری در دل آن‌ها ایجاد کرده است و این وظیفه کمیته ورزش‌های الکترونیک استان اردبیل را بسیار سنگین می‌کند.

مسؤول کمیته ورزش‌های الکترونیک استان اردبیل تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام گرفته به‌زودی فراخوان برگزاری لیگ‌های حرفه‌ای انفرادی و تیمی ورزش‌های الکترونیک استان اردبیل اعلام خواهد شد و بازیکنان علاقه‌مند تحت نظر و هدایت باشگاه‌های ورزش‌های الکترونیک در این رقابت‌ها شرکت خواهند کرد و قطعا شروع لیگ حرفه‌ای اتفاقی بسیار نو در سطح کشور رقم خواهد زد.

پیوستن خانواده ورزش‌های الکترونیک استان اردبیل به پویش اطاعت از رهبری = تنها راه نجات کشور

در مراسم افتتاحیه مسابقات جام سبلان خانواده ورزش‌های الکترونیک استان اردبیل متشکل از باشگاه‌ها، مسؤولان و بازیکنان نیز به پویش اطاعت از رهبری = تنها راه نجات کشور پیوستند.

گفتنی است، ورزشکاران رشته‌های FIFA20 ،PES2019 ،PES2020،TEKKEN7 در قالب گروهی و حذفی مسابقات خود را برگزار کردند و در مراسم اختتامیه به نفرات برتر، حکم، مدال و جوایز نقدی اهدا شد؛ همچنین از کیوان تمرازی مدیر مرکز ورزش‌های الکترونیک گیم‌لند نیز به عنوان میزبان این مسابقات تجلیل به عمل آمد.

نفرات برتر اولین دوره مسابقات ورزش‌های الکترونیک استان اردبیل «جام سبلان» به شرح ذیل است:

FIFA20

مقام اول: نوید واحدی‌زاده – باشگاه گیم‌وان رسا اردبیل

مقام دوم: سعید یوسفی – اردبیل

مقام سوم: عرفان خلدی – باشگاه گیم‌وان رسا اردبیل

PES2019

مقام اول: عرفان خلدی – باشگاه گیم‌وان رسا اردبیل

مقام دوم: علیرضا سکاکی – اردبیل

مقام سوم: نیما رضانیا – اردبیل

PES2020

مقام اول: امیررضا جعفری – اردبیل

مقام دوم: عرفان خلدی – باشگاه گیم‌وان رسا

مقام سوم: پیمان روحی – اردبیل

TEKKEN7

مقام اول: مهران احمدی – اردبیل

مقام دوم: هادی نورمحمدی – اردبیل

مقام سوم: احمد شهبازی – اردبیل

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

۲۴

آذر
اخبار

نشان آزادگی‌، وطن‌پرستی و عدالت‌طلبی پهلوانان و قهرمانان این مرز و بوم

مسئول کمیته ورزش‌های الکترونیک استان اردبیل در پی اقدام ارزشمند “مهران احمدی” ملی‌پوش اردبیلی تیم ملی ورزش‌های الکترونیک جمهوری اسلامی ایران در عدم رویارویی با نماینده رژیم صهیونیستی در مسابقات جهانی پیامی صادر کرد.