آغاز ثبت نام اولین دوره مسابقات ورزش‌های الکترونیک “جام سبلان”

رئیس کمیته ورزش‌های الکترونیک استان اردبیل از آغاز ثبت نام اولین دوره مسابقات ورزش‌های الکترونیک استان اردبیل تحت عنوان "جام سبلان" گرامیداشت هفته تربیت بدنی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، امیررضا سعیدی در جمع خبرنگاران با اعلام آغاز ثبت نام اولین دوره مسابقات ورزش‌های الکترونیک استان اردبیل، اظهار کرد: این مسابقات به‌مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی و تحت عنوان “جام سبلان” برگزار خواهد شد.

وی افزود: به جهت ساماندهی و ایجاد انگیزه در بین ورزشکاران این رشته، تصمیم به برگزاری اولین دوره مسابقات آزاد ورزش‌های الکترونیک استان اردبیل در چهار رشته، PES19، PES20، FIFA20، TAKKEN7 و بر روی کنسول PS4 گرفته شده است که امیدواریم این مسابقات شروعی مناسب برای روند برگزاری مسابقات رسمی باشد.

رئیس کمیته ورزش‌های الکترونیک استان اردبیل تصریح کرد: نفرات برتر این مسابقات ضمن دریافت حکم، مدال و جایزه برای حضور در مسابقات انتخابی تیم ملی جهت حضور در مسابقات جهانی ژاپن توسط کمیته ورزش‌های الکترونیک استان اردبیل به‌طور ویژه حمایت خواهند شد، همچنین ثبت نام این مسابقات از ابتدای آبان ماه آغاز شده و تا پنج‌شنبه نهم آبان ماه ادامه خواهد داشت.

وی بیان کرد: ثبت نام در این مسابقات برای آقایان بالای ۱۲ سال مجاز است و علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت نام به آدرس اینترنتی www.esardabil.ir مراجعه نمایند یا از طریق ارسال عدد ۹۸ به سامانه پیامکی ۵۰۰۰۲۰۶۰۹۲۰ پیش ثبت نام خود را انجام دهند؛ همچنین برای دسترسی بیشتر ۵ مرکز ثبت نام حضوری در نقاط مختلف شهر تعیین شده است.

شناسایی ۶۰ مرکز ورزش الکترونیک در استان اردبیل

سعیدی با اشاره به برگزاری مسابقات غیررسمی ورزش‌های الکترونیک گفت: به‌دلیل عدم ساماندهی این رشته وسیع در کشور، مسابقات غیررسمی در بسیاری از مراکز برگزار می‌شود که آسیب‌های بسیاری نیز به‌همراه دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به کاهش انگیزه در مرور زمان، غیرعلمی بودن و دریافت هزینه‌های غیرمعقول اشاره کرد.

وی ادامه داد: در طرح پایشی که طی مرداد و شهریورماه در سطح شهرستان اردبیل برگزار شد بیش از ۶۰ مرکز ورزش الکترونیک شناسایی شده است که تنها یکی از این مراکز به عنوان باشگاه ورزش‌های الکترونیک دارای مجوز است؛ البته این بدین معنا نیست که مراکز دیگر مجوز ندارند بلکه برخی از این مراکز دارای مجوز از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند.

رئیس کمیته ورزش‌های الکترونیک استان اردبیل اضافه کرد: طبق آخرین تغییرات قانونی و ساختاری، از این پس کلیه گیم‌نت‌ها جهت اخذ مجوز باید به کمیته ورزش‌های الکترونیک استان‌ها و اداره کل ورزش و جوانان مراجعه نمایند و تحت عنوان باشگاه ورزش‌های الکترونیک مجوز دریافت کنند و مجموعه ارشاد دیگر متولی این امر نخواهد بود که این مسئله تاثیر به‌سزایی در هویت‌سازی، مدیریت و نظارت بر این مراکز خواهد داشت.

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

۲۴

آذر
اخبار

نشان آزادگی‌، وطن‌پرستی و عدالت‌طلبی پهلوانان و قهرمانان این مرز و بوم

مسئول کمیته ورزش‌های الکترونیک استان اردبیل در پی اقدام ارزشمند “مهران احمدی” ملی‌پوش اردبیلی تیم ملی ورزش‌های الکترونیک جمهوری اسلامی ایران در عدم رویارویی با نماینده رژیم صهیونیستی در مسابقات جهانی پیامی صادر کرد.