سرعت پیشرفت ورزش‌های الکترونیک نسبت به رشته‌های دیگر بی‌نظیر است

رئیس کمیته بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک استان اردبیل گفت: در عصر ارتباطات و اطلاعات، سرعت پیشرفت ورزش‌های الکترونیک در جهان نسبت به سایر رشته‌های ورزشی بی‌نظیر است.

امیررضا سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: در قرن بیست و یکم که عصر ارتباطات و اطلاعات لقب گرفته، سرعت پیشرفت ورزش‌های الکترونیک نسبت به سایر رشته‌های ورزشی بی‌نظیر است؛ رشته‌های ورزشی روز به روز رشد می‌کنند و به مخاطبان خود می‌افزایند اما اگر بخواهیم نگاهی اجمالی به سرعت رشد و البته افزایش مخاطبان ورزش‌های الکترونیک داشته باشیم، قطعاً شاهد رشد چندبرابری این رشته خواهیم بود.

وی افزود: امروزه بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک در بین جوانان بسیار محبوب شده است و جامعه ایرانی نیز از این قضیه مستثنی نیست، کمیته بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک استان اردبیل اعتقاد دارد که باید از این حجم نیروی انسانی علاقه‌مند، مستعد و جوان استفاده بهینه کرد و با هویت‌بخشی، حمایت و برنامه‌ریزی علمی و هدفمند، مسیر را برای درخشش جوانان ایرانی در سطح بین‌المللی هموار ساخت.

هویت‌بخشی به گیمرها و گیم‌نت‌ها، حلقه گمشده ساماندهی حوزه بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک

رئیس کمیته بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک استان اردبیل تصریح کرد: برخلاف برخی رشته‌ها زیرساخت‌های اولیه و جامعه نیروی انسانی علاقه‌مند در این حوزه وجود دارد و در گام اول رشد، توسعه و پیشرفت این رشته در سطح کشور و استان اردبیل باید بر روی برنامه‌ریزی، ساماندهی و مدیریت تمرکز ویژه‌ای صورت گیرد.

وی ادامه داد: ساماندهی حوزه بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک سه حلقه گمشده دارد که می‌توان به هویت‌بخشی به ورزشکاران، بازیکنان و گیمرها، تعریف جایگاه و هویت باشگاهی به مراکز بازی‌های الکترونیک و برنامه‌ریزی برای اجرای مسابقات مستمر و قدرتمند برای رشد و توسعه سطح بازیکنان، تیم‌ها و باشگاه‌ها اشاره کرد.

سعیدی بیان کرد: به‌زودی تشکیل تیم، شناسایی و جمع‌آوری اطلاعات و البته برنامه‌ریزی کوتاه مدت را آغاز خواهیم کرد تا شکل‌دهی اولیه کمیته صورت گیرد تا رفته رفته نسبت به ساماندهی و برنامه‌ریزی بلند مدت نیز اقدام نمائیم.

 برای موفقیت باید خانواده‌ی ورزش‌های الکترونیک در استان اردبیل شکل بگیرد

وی با اشاره به پیشینه این انجمن در سطح کشور، افزود: کمیته بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک از سال ۸۵ در این کار خود را آغاز کرده است و چند سالی زیر نظر فدراسیون ورزش‌های همگانی فعالیت نمود تا اینکه به فدراسیون انجمن‌های ورزشی منتقل شد، اما تیرماه امسال مجدداً به جمع انجمن‌های فدراسیون ورزش‌های همگانی پیوست.

رئیس کمیته بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک استان اردبیل با درخواست از فعالان این عرصه در سطح استان، گفت: برای موفقیت باید خانواده‌ی ورزش‌های الکترونیک در استان اردبیل شکل بگیرد و این مهم با همراهی گیمرها، گیم‌نت‌ها، مدیران باسابقه ورزشی و اصحاب رسانه امکان‌پذیر خواهد بود و با دعوت از تمامی این بزرگواران جهت همراهی و همکاری امیدواریم تا این مسیر بزرگ را با یکدیگر ساخته و تا فتح قله یک‌دل حرکت کنیم.

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

۲۴

آذر
اخبار

نشان آزادگی‌، وطن‌پرستی و عدالت‌طلبی پهلوانان و قهرمانان این مرز و بوم

مسئول کمیته ورزش‌های الکترونیک استان اردبیل در پی اقدام ارزشمند “مهران احمدی” ملی‌پوش اردبیلی تیم ملی ورزش‌های الکترونیک جمهوری اسلامی ایران در عدم رویارویی با نماینده رژیم صهیونیستی در مسابقات جهانی پیامی صادر کرد.